Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Spalacze Tłuszcze

Wśród suplementów diety jest grupa takich, które wspomagają odchudzanie oraz budowanie sylwetki.
Chodzi o spalacze tłuszczu, czyli tak zwane fat burnery. Jak działają?
Składniki aktywne tego typu substancji spalają nadmiar kalorii poprzez podnoszenie temperatury ciała.
Dzięki temu organizm jest w stanie spalić więcej kalorii w danej sytuacji, niż ma to w zwyczaju. 

Spalacze tłuszczu

Zestaw Na Redukcję Masy Ciała Zestaw Na Redukcję Masy Ciała
Cena:

135,00 zł

zobacz więcej

Spalacze tłuszczu - czy warto je stosować? 

Wśród suplementów diety jest grupa takich, które wspomagają odchudzanie oraz budowanie sylwetki. Chodzi o spalacze tłuszczu, czyli tak zwane fat burnery. Jak działają? Składniki aktywne tego typu substancji spalają nadmiar kalorii poprzez podnoszenie temperatury ciała. Dzięki temu organizm jest w stanie spalić więcej kalorii w danej sytuacji, niż ma to w zwyczaju. 

L-karnityna a odchudzanie

Najczęściej spotykaną substancją w składzie fat burnerów jest l-karnityna. Jest to organiczny związek chemiczny syntetyzowany z dwóch aminokwasów (metioniny i lizyny). L-karnityna wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej - może być więc dobrym dodatkiem do ćwiczeń fizycznych czy też diety odchudzającej. Pamiętajmy, że sama suplementacja nie przyniesie efektów - kalorie nie spalą się same. Aminokwas ten jest bardzo bezpieczny i dobrze tolerowany przez nasz organizm, jednak w niektórych przypadkach podczas suplementacji, może dojść do wystąpienia skutków ubocznych. Zbyt wysoka dawka l-karnityny może spowodować problemy żołądkowe oraz zaburzyć florę bakteryjną. Zalecane dawkowanie mieści się w przedziale od 500 do 2000 mg, ale najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który odpowiednio dopasuje dawkę do naszego indywidualnego zapotrzebowania.

 

Naturalne spalacze tłuszczu

Jak się okazuje, w przyrodzie istnieje wiele roślin, które uznaje się za naturalne fat burnery. Są one uwzględniane w składach tego typu suplementów diety. Jedną z najbardziej istotnych jest zielona herbata (w formie ekstraktu z liści). Zawarte w niej substancje znacznie wpływają na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. W jej składzie znajduje się między innymi kofeina, dzięki której zielona herbata przyczynia się również do zwiększenia wydolności treningowej.

 

Za inne naturalne spalacze uznaje się na przykład pokrzywę (która wpływa na zwiększenie przemiany materii) czy też ketony malinowe. Są to związki fenolowe występujące w owocach jagodowych, czyli na przykład w żurawinie, malinach czy też jeżynach. Przyczyniają się one do przyspieszania spalania tkanki tłuszczowej. Samo jedzenie tego typu owoców nie jest niestety wystarczające do ujrzenia jakichkolwiek efektów, dlatego też warto suplementować ich skoncentrowaną wersję w formie kapsułek.

 

Należy zaznaczyć, że spalacze tłuszczu powinny pełnić rolę dodatku i jedynie wspomagać dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Bez naszych chęci i wkładu w proces spalania tłuszczu, suplementy te mogą okazać się nieskuteczne. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl